Tajemnica życia leży
w poszukiwaniu piękna.

Oscar Wilde

Zabiegi


Zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz mają na celu spowolnić procesy starzenia i przywrócić jej blask. Oceniamy stan skóry i dobieramy odpowiednią kuracje. Leczymy trądzik, usuwamy przebarwienia, modelujemy twarz oraz likwidujemy zmarszczki. Terapię leczenia dopieramy, uwzględniając potrzeby pacjenta.
zobacz listę zabiegówZabiegi na ciało

Oferujemy zabiegi modelujące sylwetkę, niwelujące cellulit, usuwające blizny i rozstępy oraz poprawiające jędrność i elastyczność skóry.
zobacz listę zabiegówZabiegi dla mężczyzn

Nasz gabinet oferuje zabiegi dla mężczyzn, dostosowując się do ich oczekiwań. Usuwamy zmarszczki, likwidujemy nadmierne owłosienie, hamujemy proces wypadania włosów.
zobacz listę zabiegów

Cosmelan

Nasza skóra zawdzięcza swój kolor barwnikowi – melaninie. Jest ona produkowana w melanocytach, komórkach barwnikowych znajdujących się w naskórku. Melanina spełnia ważną rolę, polegającą na ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Nagromadzenie melaniny powoduje powstanie brązowych plam, szczególnie w okolicach eksponowanych na słońcu jak twarz, ramiona, dekolt, ręce. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu plam barwnikowych jest proces starzenia się skóry, będący też konsekwencją nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne oraz indywidualna skłonność do powstawania przebarwień i wpływ hormonów (tabletki antykoncepcyjne, ciąża).

Zabieg Cosmelan umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, jak również przywraca skórze gładkość i blask. Schemat terapii jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od dnia rozpoczęcia kuracji. Leczenie przebiega z różną szybkością, zależy to od typu skóry. U osób o ciemniejszej skórze plamy znikają po 8-10 dniach. Przy skórze jasnej, zanik plam obserwowany jest między 8 a 21 dniem. Skuteczność zabiegu to niemal 99%, mimo że przebarwienia znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie znajdowało się przebarwienie.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg można wykonywać raz do roku, najlepiej jesienią lub wczesną wiosną. Mimo że już po tygodniu widoczny jest efekt, kurację należy stosować od 3 nawet do 10 miesięcy, w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia. Skrócenie terapii może być przyczyną ponownego pojawienia się przebarwień.

Jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?

Po dwóch dniach od wykonania zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co jest naturalną reakcją pozabiegową. Możemy czuć też lekkie napięcie skóry i pieczenie. Można zniwelować to uczucie dyskomfortu, używając kremów łagodzących.

Zabieg przebiega w dwóch fazach. Pierwsza faza to wizyta w gabinecie, gdzie nakładamy pacjentowi maskę Cosmelan i udzielamy wszelkich wskazówek co do pielęgnacji skóry.

Faza druga to etap, w którym pacjent otrzymuje krem złuszczający Cosmelan 2 do domu i stosuje go zgodnie ze wskazówkami osoby przeprowadzającej zabieg. Pacjent jest w ciągłym kontakcie telefonicznym z gabinetem. Po tygodniu zgłasza się na kontrolę.

Wskazania:

 • przebarwienia,
 • ostuda (przebarwienia hormonalne),
 • piegi,
 • plamy starcze,
 • plamy posłoneczne.

Przeciwwskazania:

 • alergie skórne,
 • opryszczka,
 • leczenie pochodnymi wit. A,
 • ciąża i laktacja,
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje wirusowe,
 • nadwrażliwość na światło,
 • skłonność do powstawania bliznowców.
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij